2015 Yılı Animasyon Filmleri

Sinema açısından 2014 ve 2015, şu noktaya kadar hızlı ve güzeldi. Birbiri ardına başarılı yapıtlar çıktı ve daha birinin sarhoşluğundayken diğerine kapıldık.  Fakat bu ciddi ve çalışılmış hikâyeler, çocuksu yanımızı biraz eksik bıraktı.

Şayet ki 2015’in 2. yarısında bu eksikliği kapatmak niyetindeyseniz, size güzel haberlerimiz var: Bu dönem animasyon filmlerinin dönemi olacak.

Sadece 1 sene içinde toplam 11 tane animasyon filmi, gişe rekorlarını kırmayı hedefliyor.

Dilerseniz bu animasyon filmlerinden bazılarına göz atalım.

Minions

Minions

2010 ve 2013 yıllarında tebessümle hatırladığımız Çılgın Hırsız ve Çılgın Hırsız 2 serisinden sonra Minions, 2015’e kendi isimleriyle giriş yapıyorlar. Bu prestij değişiminin altında yatan bir başka sebep ise, artık küçük balığın peşinde koşmadıklarıdır. Minions, mutlak egemenliğin peşindeler!

Hotel Transylvania II

hotel-transylvania

2012’de gönlümüze taht kuran komik ürkünçlerin serisi: Hotel Transylvaina 2. Bu sefer, Drakulanın babası Vlad’ın gelişi ile büyük bir aile tablosuna şahitlik edeceğiz. Bu seride ele alınan konu; jenerasyon farklılıkları. Dolayısıyla çocuklarınızla gidecekseniz bir daha düşünün. Bizden söylemesi, çok çetin cevizler!

The Good Dinosaur

good-dinosaur

Yine Disney ve yine başarı: The Good Dinosaur. Seri olmayan bu animasyon filminde başrolümüz Arlo isminde bir Apatosaurus. Büyüklüğü ve korkutuculuğuna rağmen kedi gibi bir kalbe sahip olan dinozorumuz, yaşayacağı maceralar için garip bir yol arkadaşı seçiyor; küçük bir insan.

Kung Fu Panda III

Kung fu Panda 3

Efsane uzun bir aradan sonra geri dönüyor. 2008 ve 2011’den sonra kendini özlettiren Po, bu sefer bir değil iki muhteşem düşmana karşı savaşıyor. Bakalım iri kıyım kahramanımız bu sefer nelerin altından kalkabilecek.

Angry Birds

angry-birds

Telefonlarımızın baş tacı, bataryalarımızın yegâne düşmanı Angry Birds, artık sinemalarda! 3D olarak çıkacak olan bu filmde senaryo hala gizli kapılar ardında muhafaza edilirken senaristlerin söylediğine göre oyunu ile paralel olacağı kesinleşmiş.

Facebook Yorumlar

Yorum Yazın