80’lerden Gelen 5 Trend

80’lerden Gelen 5 Trend

Modaya merakı olan çoğu insanın korkulu rüyasıdır 80’ler modası ama bu sezon bazı trendler tekrar kapımızı çaldı. Zamanda yolculuk yaptırıp bizi 80’lere geri gönderdi. Bakalım bu 5 trend neymiş…

shutterstock_472272331

Pilot Güzlük ve Pilot Montu

80’lerin sonuna doğru, II. Dünya Savaşı’nda pilotların giydiğine benzeyen kahverengi havacı ceketleri ve havacı tarzı güneş gözlükleri yeniden moda oldu. Bu sezonda da hem bomber montlar hem de pilot gözlükler oldukça revaçta.

shutterstock_515715349

Pul-payet

80’lerin en popüler parçalarından biri kesinlikle parlak, payetli, işlemeli elbiseler ve etekler. Gece hayatının vazgeçilmezleri olan bu parçaların dışında bir diğer kilit parçalar da hayvan desenli parçalar. Özellikle külotlu çoraplarda çok sık görüyoruz ve onların üzerine “pek de uyumlu olmayan” başka simli, işlemeli, desenli kazak, elbise, etekler tercih ediliyor.

 

Tek omuz

80’lerin parti kızları geri döndü! Tek omuzlu elbiseler ve bluzlarda dikkat çekiyor. Işıltılı kumaşlarla kullanıldığında da muhteşem gözüküyorlar.

Dev Kazaklarshutterstock_356509073

80’lerin etkisi altında dolabınızdaki büyük kazaklara dikkat edin. Omuz çizgisi düşük daha yuvarlak kesim koca kazakları mini bir kot şortla, ya da etekle tamamlayabilirsiniz. Hem seksi hem rahat duracaktır.

Over-size jean ceket

Emanet gibi dursa da tek omuzu düşürünce oldukça cool bir tavır sergileyen jean ceketler bu sezon da karşımızda. Üzeri armalı olan kişiselleştirmiş olanları ise favorimiz.

shutterstock_493271299

80’lerin modası yine dolaplarda! Siz de 80’lerden gelen parçalarla en moda kombinleri yapmak için İstanbul, İzmir, Ankara Optimum Outlet Batik, Colin’s, Defacto, İpekyol, Journey, Koton, Mango, Mavi, Moda Di Centone, Mudo ve Vakko mağazalarına uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar