Alaçatı Stili Ev Dekorasyonu

Yaz aylarında Çeşme’den sonra en çok tercih edilen tatil mekânları arasında yer alan Alaçatı, yine bu yaz da her yaz olduğu gibi taş evleri ve kendine özgü otantik tarzı ile tatil severlerin ilgisini çekmeyi başardı. Dış mekân ya da iç mekân tasarımları ile dekorasyon tarzı olarak da kadınlar tarafından ilgi ile karşılanıyor. Yaz ortamlarının bu sıcak dokusu içerisinde yaşantınıza serin ve ferah bir ortam sağlamayı amaçlayan Alaçatı evlerinin dekorasyon tarzını bir değerlendirelim.

alacati-ev

Otantik bir dokuya sahip olan Alaçatı evleri, taş evlerinin mimarisi ile kendini daha çekici kılmaktadır. Ayrıca evlerin balkonlarını saran begonviller; morundan beyazına, yavruağzından vişneçürüğü rengine kadar her rengi ile güzel bir görüntü yaratmaktadır. Bunun yanı sıra, bahçenizin eşsiz bir görünüme de kavuşmasını sağlamaktadır. Dış mekân dekorasyonlarında begonvillerin her biri ayrı bir güzellik kattığı gibi, ev içi dekorasyon renklerinde de ağırlıklı olarak pembe, mavi ve sakız beyazı rengi tercih edilmektedir. Bu renklerin yarattığı uyum ile ortaya eşsiz bir güzellik çıkmaktadır.

alacati-dekorasyon

Nostaljik öğelerin kullanımına dekorasyonda yer vererek bambaşka diyarlara yolculuk etmenize yardımcı olduğu gibi bohem-elit bir tarzı da yansıtmaktadır. Gittiğiniz bu yolculuk sırasında yanınıza başka renkleri de alarak yarattığınız dekorasyona farklı bir hava katabilirsiniz. Zeytinyağının o berrak yeşili ile turkuazın buluşması, ferah bir ortamda yaşam sürmenizi sağlarken aynı zamanda sade ve modern bir yapı ile buluşmanızı sağlamaktadır. Mutfak, banyo ve yatak odasında kullanacağınız mavi ve beyaz renkler ile yatak odanızda kullanacağınız tül perde ve cibinlik de bu dekorasyonu tamamlamaya yetmektedir. Dekorasyon tarzınızda bu tür uyumlara yer vermeniz yaşam alanlarınızı daha samimi bir ortama dönüştürmektedir. Ayrıca dekorasyonda tercih ettiğiniz renkler eşsiz kombinasyonu ile evinizi büyülü bir ortama dönüştürmeye devam edecektir.

alacati-sitili-ev-dekorasyonu

Büyük annelerimizden ya da ninelerimizden kalan eski eşyalar ya da danteller bu estetiği tamamlamak için adeta her şeyini ortaya koymaktadır. Evlerinizde yaşatmaya çalıştığınız bu nostaljik ama modern dekorasyon içerisinde büyüklerimiz de aramızdaki varlığını sürdürmektedir. Onları bu sayede her daim anma fırsatımız da olmaktadır. Geçmiş, gelecek nesillere de en tatlı ve en samimi hali ile aktarılmış olur.

ev-dekorasyon-onerisi

Facebook Yorumlar

Yorum Yazın