Burcunuz Modaya Yön Versin

burc-moda

Modayı yakından takip eden her kadın, giyeceği kıyafetten kullanacağı aksesuara ve ayakkabıya kadar tercihini o senenin trend renklerine ya da modellerine göre yapmaya özen göstermektedir. Ancak bunun yanı sıra kıyafetler, aksesuarlar ve ayakkabılar konusunda tercihlerini yapmalarında modanın kadınlara sunduğu tercihlerin dışında burçlarında kadınlardan ne istediğini bilmek de önem taşımaktadır. Yani moda konusunda aslında kadınlar için sadece o seneye ait olan trendleri göz önünde bulundurmakla birlikte, sahip oldukları burçlarda kadınlara tercihleri konusunda bir yön vermektedir. Çünkü kadınların tercih ettikleri bu ürünler ruh hallerini yansıttığı gibi sahip oldukları burçları da yansıtmaktadır.

Koç Burcu

Hırs ve liderlik gibi belirgin özelliklere sahip olan koç burcu, kıyafetlerinde ağırlıklı olarak kahverengi ve tonlarını seçmeye özen gösterir. Kahverenginin yanı sıra kırmızı ve pembe renkler de kıyafet seçimlerini yaparken vazgeçemedikleri renkler arasında yer almaktadır. Liderlik ruhlarını ön plana çıkarmak için koyu renkleri tercih etseler de, canlı renkleri kombin yapmaktan da asla vazgeçmezler. Renkli giyim tarzını tercih ettikleri anda çiçekli kıyafetlerin koç burcu kadınında vazgeçilmez bir yeri bulunmaktadır. Liderlik içgüdüsünün ön plana çıkmasından ötürü kıyafet seçimlerinde de renklerden sonra tarzlarını da ön plana çıkararak fark yaratmak hoşlarına gitmektedir.

burc-moda-iliskisi

Boğa Burcu

Şık giyim tarzından ödün vermeden, rahat olmayı ön planda tutarak kıyafet tercihlerini yapmaktadır. Bu şekilde var olan seçkin giyim tarzını da korumaya çalışan boğa burcu, giyimde tercih ettiği kıyafetlerde ve kullandığı aksesuarlarda kaliteden asla ödün vermemektedir. Ancak tercih ettiği kıyafetlerde gösterişi ön plana çıkarmak boğa burcu kadınına göre bir davranış da değildir. Gösterişe itibar etmediği gibi tercihlerinde eskiye gösterdiği rağbet gözlerden kaçmamaktadır. Bu nedenle sahip olduğu her parçayı siyah bir kloş etekle rahatlıkla kombin yapabilirler.

burcvemoda

İkizler Burcu

Sportif yaşam tarzını ön planda tutmayı seven ikizler burcu kadını, kıyafet tercihlerinde spor tarzını yansıtmaktan hoşlanmaktadır. Varlığını sürdürmeye başladığı andan itibaren rahatlığını ön plana çıkaran kıyafetlerden vazgeçmeyen ikizler burcu, yakaladığı sportif ve doğal tarzı ile kendini yansıtmaktadır. Aksesuar tercihlerinde mutlaka sembolik ağırlıkta olanlar daha çok ön plana çıkmaktadır. Bu yaz kullanacağı kıyafetler arasından tercih edeceği buz mavisi renginde bir kot veya gömlek ikizler burcunun tarzını yansıtmaya yetmektedir.

ikizler-burcu-moda

Yengeç Burcu

Romantik ve duygusal ruh halini kıyafetlerinde de yansıtmaktan yana olan yengeç burcu kadını, kıyafetlerinde tül, dantel, şifon, ipek ve saten kumaşları tercih etmektedir. Bu tür detayları kıyafetlerinde tercih etmenin yanı sıra renk olarak da kahverengi, haki yeşil ve yeşilin diğer tonlarına ağırlık vermektedir. Kıyafetlerinde bu tonların birbirine yakın ya da zıt olan renklerini bir arada kullanmaya özen gösterirler. Gösterişe fazla önem vermedikleri için doğal malzemelerden üretilmiş, sadelikten yana olan kıyafetler onlar için daha idealdir. Ayrıca kıyafetlerinde daha çok yuvarlak kesimli detaylara önem vermektedirler. Çünkü bu tarz detaylar yengeç burcu üzerinde yumuşak bir etkinin var olmasına yardımcı olacağı gibi burcunun sahip olduğu özelliklerinin de başkaları tarafından fark edilmesine katkı sağlamaktadır.

yengec-moda-burclar

Aslan Burcu

Dikkatleri üzerinde toplamaktan çok mutlu olan aslan burcu kadını, kıyafet seçimlerinde tercih ettiği parlak renkler ile kendi modasını ifade etmeye çalışmaktadır. Ayrıca aslan burcu da sahip olduğu liderlik içgüdüsünü ön plana çıkarmak için koyu renkli kıyafet ya da aksesuarlara her daim dolabında yer vermektedir. Kullandığı aksesuar ve kıyafetlerde gösterişli olmaktan da vazgeçmeyen aslan burcu kadını, pahalı markaları tercih etmekten ve aksesuar kullanımda cesur olduğunu göz önünde bulundurmaktan asla kaçınmamaktadır. Bunun yanı sıra kıyafetlerinde kullandığı parçalar arasında vazgeçemediği desenlerden biri de kazayağı desenli kıyafet ve aksesuarlardır.

burc-kiyafet-secimi

Başak Burcu

Tarzında mükemmeliyetçiliğinin yanı sıra sadeliğini de ön plana çıkarması ile bilinen başak burcu, bu sayede yakaladığı görüntüsü ile asil bir görünüm elde ederek erkeklerin ilgi odağı olmaktadır. Her daim sadelikten yana olan başak burcu, rahatlıkla her kıyafeti için kullanabileceği uyumlu ve pratik parçalara yer vermektedir. Kullanımı pratik olan bu parçaları küçük dokunuşlar ile farklı aksesuarlara da dönüştürmek başak burcu kadını için adeta bir zevk haline gelmiştir. Bunun yanı kol saati ya da cepli giysiler de yine başak burcu kadınının pratikliğini ön plana çıkartarak yaşam tarzını kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır. Kıyafetlerinde renk tercihlerini tek renkten yana kullanmaya da özen göstermektedir.

basak-burcu-kadin-moda

Terazi Burcu

Tercih ettikleri kıyafetlerde büyüleyici tarzları ile ön plana çıkmak isteyen terazi burcu, genellikle vücut hatlarını ön plana çıkaran kıyafetleri kullanmayı daha çok tercih etmektedir. Dantel tül ya da file tarzı aksesuar ya da kıyafetler terazi burcu kadının ilgisini çekmektedir. Tercih ettiği kıyafetlerde de denge olgusuna önem verdiği için birbirini tamamlayıcı olan aksesuarlarında da uyum her daim ön planda kendini göstermektedir. Şal, çanta ve kemer gibi aksesuarları kullanmaktan hiçbir zaman kaçınmazlar. Terazi burcuda boğa burcu kadını gibi kloş etekleri kombin yapmayı daha çok tercih etmektedirler.

moda-teraziburcu

Akrep Burcu

Sahip olduğu seksapel yapısını yansıtmak için daha çok vücut hatlarını ön plana çıkaran kıyafetleri kullanmayı tercih etmektedir. Sahip olduğu bakışları ile karşısındaki insanı etkileyebildiği gibi bu olguyu tercih ettiği kıyafetleri ile de yansıtmaya özen göstermektedir. Ancak ruh halinin değişikliği ile birlikte kıyafetlerinde de her daim renk değişikliğine gitmektedir. Kıyafetleri ile ön planda olmanın yanı sıra tercih ettiği pahalı aksesuarları ile de göz önünde olmaktan hoşlanmaktadır. Seksapel yapısını yansıtmak için kıyafetlerinde dekolteye önem vermektedir.

akrep-burcu-kadini-moda

Yay Burcu

Aykırı görünüşü ile ön planda olmayı seven yay burcu, modayı yakından takip etmek yerine, kendi modasını yaratmayı tercih etmektedir. Moda olan kıyafetleri değil, kendine yakışan kıyafetlerden bir moda yaratmaya çalışmaktadır. Tercih ettiği kıyafetlerinde her daim rahatlık, hiçbir şeyi kafaya takmayan yapısı, yay burcu kadının tarzını yansıtmak için yeterlidir. Sportif ve rahat bir giyim tarzını benimsemiş ve aynı zamanda bunu bir yaşam tarzı haline getirmiştir. Renk seçimi olarak kıyafetlerinde daha çok birden çok rengi bir arada barındıran renkli aksesuarlar ile kombin yapmayı tercih etmektedir. Tercih ettiği t-shirtlerde çizgi dizi ya da roman karakterlerinin olması renkli ve eğlenceli kişiliklerini de ön plana çıkarmaktadır.

yay-burcu-moda-onerileri

Oğlak Burcu

Ciddi duruşlarını kıyafetlerinde de yansıtan oğlak burcu, kıyafet tercihlerinde kaliteden ve iyi markalardan asla ödün vermezler. Tercih ettikleri kıyafetlerde kendi tarzlarına uygun olarak ufak dokunuşlara yer vermektedirler. Bunun yanı sıra oğlak burcu kendi tarzına yakın bir kıyafet bulamadığı takdirde diktirebilir. Renk tercihleri arasında koyu olanlar kendini göstermektedir. Yay burcu kadını gibi modaya öncelik veren bir tarzları bulunmamaktadır, yani yine kendi tarzlarını belirler. Bu durum oğlak burcu kadının doğal olanı ön planda tuttuğunun bir göstergesidir. Siyah ve beyaz rengi kıyafetleri içerisinde kombin yapmak için tercih ettiği renklerin başında gelmektedir.

modaveburclar

Kova Burcu

Kendi tarzımı kendim yaratırım diyen kova burcu kadını, kendi yarattığı stil ile ön planda olmaya çalışmaktadır. Kıyafetlerinde yarattığı farklılıklar ile kendini ortaya koyar ve bu sayede modayı takip eden olmaktan ziyade modayı yaratan olmayı amaçlamaktadır. Aykırı parçaları kıyafetlerinde kullanmayı ve bu parçaları kombin yapmaktan hoşlanmaktadır. Kıyafetlerinde sıra dışı kesimli olanları, transparan bluzları ve desenli çorapları kullanmayı tercih etmektedir. Doğaya aşırı derecede verdiği önemden ötürü, giysilerin yapım aşamasında doğaya zarar vermeyen hammaddelerin tercih edilmiş olması kova burcu kadını için oldukça önemlidir.

moda-burclar

Balık Burcu

Romantik bir yapısı olma özelliğini her daim vurgulayan balık burcu kadını bu tarzını kıyafetleri ile de yansıtmaya özen göstermektedir. Romantik tarzlarını ön plana çıkaracak olan parçalar balık burcu kadının kıyafetlerini kombin yaparken tercih ettiği parçalar arasında yer almaktadır. Renk değiştiren kıyafetler dolabında çok fazlaca yer etmese bile yine de balık burcu kadını tarafından tercih edilmektedir. Etek tercihlerini ayak bileklerine kadar uzanan modellerden yapmalarının yanı sıra pembe, sarı, yeşil ve lacivert renkte bluzlar ile yarasa kollu elbiseler de dolaplarında olması gereken bir parça olarak görülmektedir.

burc-moda-secimi

O senenin modasına göre giyim tarzınızı belirleseniz bile bazen ruh haliniz ve hatta burcunuz bile sizin nasıl giyinmeniz gerektiğinize karar verebilmektedir. Aslında bu sayede moda olan kıyafetleri tercih etmekten ziyade ruh halinizi yansıtan ve burcunuzun o anki hissiyatını ve isteklerini de ön plana çıkaran tercihlere imkân tanımış oluyorsunuz.

Facebook Yorumlar