Dünyanın En İlginç Otelleri

Unutamayacağınız bir tatil ya da balayı istiyorsanız, bu otellere bir bakın deriz!

Lion Sands, Güney Afrika

Lion Sands bir vahşi yaşam otelidir. İçerisinde aslan, fil ve diğer birçok vahşi hayvanın bulunduğu bir doğal yaşam parkı gibi düşünebilirsiniz. Odaların yerden yüksekte olmasının nedeni ise yerde vahşi hayvanların bulunması.

Lion-Sands-Game-Reserve-South-Africa-2

Utter Inn, İsveç

Malaren Gölü’nün ortasında bulunan Utter Inn, yüzen bir platform üzerinde bir oda ve güverteden oluşmaktadır. Yatak odası 3 metre su altındadır. Gizli yatak odasına, merdiven kullanılarak ulaşılır. Otel, macera arayan müşteriler için kano gezintisi sunmaktadır.

Aqua Dome, Avusturya

Bu sağlık tesisi Alplerin tepesinde 21.000 ft yükseklikte bulunmaktadır ve 100 kilometrekarelik kayak pistleri ile çevrilidir. Otel büyük bir yeraltı termal kaynağına sahiptir. Müşterilerine sıcak su havuzlarının yanı sıra lüks bir spa keyfi de sunmaktadır. Bu üzeri açık sıcak su havuzlarında günbatımını izlemek nefes kesici olmalı.

1156360961

Crane Hotel, Harlingen, Hollanda

Harlingen kıyı bölgesinde bulunan otantik liman vinci, zeki şekilde iki sıra dışı otele dönüştürülmüştür. Otelde bulunan bir yatak odası ve banyo oldukça lükstür. Kahvaltı odaya, asansör kullanılarak sunulmaktadır.

The Caves Resort, Jamaika

Jamaika kıyı şeridinde kalker kayalıklar içinde inşa edilen bu eşsiz otel sizi Atlantik Okyanusu’na en fazla ne kadar yakın olunabilecekse, o kadar yaklaştırıyor. Otelin duvarlarında antik deniz yaşamına ait fosilleşmiş kalıntılar görmek de mümkün.

boutique-hotel-The-Caves-Resort-Negril-Restaurant-32-3-2

Hotel Kakslauttanen, Finlandiya

Her yıl binlerce insan ‘Kuzey Işıkları’ eşliğinde uykuya dalmak için bu otele akın ediyor. En yakın şehir merkezine yüzlerce kilometre uzaklıkta bulunan bu otel kafa dinlemek ve Kuzey Işıkları’nın büyüsüne kapılmak için harika bir alternatif.

quantum-glass_e-glas_-igloos-hotel-kakslauttanen_saariselka_finland_visual-09__juha-lisakki-koivisto_0

Hotel de Glace, Kanada

Buzdan yapılmış otel her yıl eriyor ve tekrardan yapılıyor. Ocak ayından mart ayına kadar otel destansı düğünlere ve kutlamalara ev sahipliği yapar.

41b

Aurora Express, Alaska, ABD

Bu yenilenmiş tren dünyadaki hareket eden ilk otel olabilir. 1994 yılında, Mike ve Sue Wilson kendilerini taşımak üzere iki vagona, 2 dolar ödediler. Şimdi tren Fairbanks ve Tanana Vadisi arasında hizmet veren sekiz vagona sahip.

Quinta Real Zacatecas, Meksika

Quinta Real Zacatecas tarihi bir sömürge dönemini lüks ile buluşturan ender bir oteldir. Merkezi plazaya bakan yatak odaları, taş ve ahşap kemerli yataklar ve geleneksel yemekler ile, dün ve bugünün büyüleyici çatışmasının yaşandığı harika bir yer.

QR-ZACATECAS-NOCHE

Costa Verde, Costa Rica

1965 yılında tasarlanan Boeing 727, San Jose Havaalanı’ndan alınmıştır. Uçak, alındıktan sonra Manuel Antonio Ulusal Parkı’na transfer edildi. Uçağın içi tekrar tasarlandı ve uçak, yağmur ormanının içinde 15 metre yüksekliğindeki bir panelin üstüne yerleştirildi. Uçağın sağ kanadı da ahşaptan yapılmış güverteye dönüştürüldü.

2016 bitmeden küçük bir tatil kaçamağına ne dersiniz? Yeni yerler görerek en ilginç ve lüks otelleri merak ediyorsanız İstanbul ve Ankara Optimum Outlet Anıtur’a gelin!

 

Facebook Yorumlar