En İyi 7 Film Serisi

IMDB gibi sinema ve film veritabanlarına girerek ve listelemelerine göz atarak izlemeniz gereken filmleri biliyorsunuz. Peki, ya seri filmler?

Seri filmler genelde büyük risk grubunda olan filmlerdir çünkü çoğu seri film, serinin belirli bir noktasından sonra beklenileni karşılayamamaya başlarlar (Örn. Indiana Jones, Mumya, Underworld… )

Fakat bu kadar riskli bir girişimde bile başarılı olanlar ve adını dünya sinema tarihine kazıyanlar var. Peki, bunlar hangi filmler?

Sizler için uzmanlarımıza danıştık ve izlemeniz gereken seri filmleri sıraladık. Emin olun bu filmleri izledikten sonra, senelik geleneksel film maratonlarınızın akışı değişecektir.

Star Wars

star-wars

Listemizin başına oturarak tacı elde eden yegâne muzaffer; Star Wars serisi. Gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında da değerlendirilen Star Wars, son üç jenerasyonun vazgeçilmezlerinden. Şayet Star Wars serisini izlemediyseniz, büyük bir kayıptasınız. Bunu hemen gidermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Lord Of The Rings

lord-of-the-rings

Yeni Zelandalıların toz kondurmadıkları başarılarından biri. İlk filmi ile Oskarı darma duman eden LotR serisi, sinema tarihinin başyapıtlarından biri. LotR kimsenin kaçırmaması gereken filmlerden biri fakat Bilim-Kurgu seviyorsanız, LotR izlememe alternatifiniz olamaz.

The Godfather

godfather

‘Reddedemeyeceği bir teklifte bulunacağım’ repliği ile senelerce aklımızdan çıkmayan film serilerinden biri. Bir resmi bile iki Akademi Ödüllüne layık görülen Godfather, maalesef ki düşüşte. Uzmanlarımız yeni jenerasyonun ‘Kalite’ anlayışından yoksun olduklarını iddia ederek bu durumu açıklıyorlar. Biz, onların yalancısıyız.

The Matrix

matrix

Mavi hap mı? Kırmızı hap mı?

Etimolojide Matrix, ana rahmi yani hayatın başlangıcı demek. Zaten başlığı ile dahi konusunu açıklayan The Matrix serisi, Bilim-Kurgu ile felsefeyi birleştirebilen yegâne filmlerden biri.

 

Terminatör

terminator

Bu noktaya kadar sürekli bir düşünce buhranına iten filmlerle karşılaştık, şimdi de sıra biraz aksiyonda. Terminator, 90 kuşağını sinemalara ve televizyonlara bağlayan filmlerden bir tanesi. Eskiyen görselliği artık günümüz teknolojilerine hitap etmese de Terminator bir klasik olarak kalacak ve baş ucu filmlerimiz arasında yer alacak.

Harry Potter

harry-potter

Bir film, hem de bilim-kurgunun en zor dallarında, hem de 4’ten fazla seride olup da nasıl bu kadar başarılı kalabiliyor, anlaşılması çok güç. Fakat şu bir gerçek ki Harry Potter serisi, en iyi seri filmler arasında ilk 10’da. Büyü, cadılar, uçan süpürgeler ve daha nice kurgu unsuru ile Harry Potter hem 2000 öncesi, hem de 2000 sonrası nesile hitap ediyor.

Jurassic Park

jurrassic-park

Hepimizin korkulu merakı; dinozorlar. Yakın bir tarihe kadar seriye ekleme yapmayan Jurassic park, bugünün teknolojisiyle bile izleyenleri büyülemeye devam ediyor. Bizden de size bir müjde; yapımcılar yakın tarihte yeni bir JP filmi yayınlamayı düşünüyor; Jurassic Park sevenlerin bilgisine.

Facebook Yorumlar

Yorum Yazın