Gelmiş Geçmiş En Kötü Kırmızı Halı Kıyafetleri

Ödül törenleri deyince akla kırmızı halı, kırmızı halı deyince de akla birbirinden şık kıyafetleri ile Hollywood yıldızları geliyor. Modaya ilham vermiş ünlü tasarımcıların tasarladığı kıyafetleri hangi ünlülerin giyeceği ise merak konusu olup, kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Peki, ünlülerin giydikleri kıyafetlere neden bu kadar önem veriliyor? Çünkü yaşadıkları olaylardan tercih ettikleri kıyafetlere kadar gündemde yer ediniyorlar. Bu yüzden de kırmızı halıdan geçişleri sırasında tercih ettikleri kıyafetlerin güzel olması önemli… Yani kimseye Nur Yerlitaş’ın dediği gibi “Kız Nihal bu ne hâl” dedirtmemeli…

Lizzy Gardiner

Lizzy Gardiner: Altın kartlardan yapılmış değişik bir elbise… Her kıyafetin bir dili mutlaka vardır ancak bu elbise ile ne denmek istendiği pek anlaşılamıyor doğrusu… Ama siz siz olun eğer tasarım konusunda kendinize güvenmiyorsanız kendi kıyafetinizi tasarlamayın.

Tilda Swinton

Tilda Swinton: Siyah renk tercih edilebilir. Hadi kumaş olarak kadife de bir derece… Ancak bu kadar salaş ve düzensiz bir görüntü ortaya koyuyorsa kırmızı halıda bu kıyafeti giymenin ne anlamı kaldı ki… iyah renk asalet demekti değil mi?..

Marion Cotillard

Marion Cotillard: Payetler ve eteğin tül detayları güzel… Ancak elbisenin önünden gelen o boruda şeklindeki kıvrımlarda neyin nesi… Bir anlam veremedik doğrusu, ya siz?

Georgina Chapman

Georgina Chapman: Güzel bir elbise… Kendisi de bir moda tasarımcı olan Chapman’a yakışmış ancak eteğindeki o abartılı ışıltılar olmasaydı. Yılbaşı gecesi için güzel bir kıyafet ancak Oscar ödül törenine kendine daha çok yakışacak sade bir kıyafet tercih edebilirdi.

Angelina Jolie

Angelina Jolie: Bu kıyafeti ile Jolie, Gotik bir prensese benzemiş. Onun hoşuna giden bir kıyafet tercihi olmuş olabilir ama sade kıyafetlerin Jolie’ye pek yakıştığı söylenemez. Onu şık elbiseler içinde görmeye alışkın olanlar böyle bir kıyafet giydiğini görünce şaşırdıklarından emin olabilirsiniz.

Stacy Kiebler

Stacy Kiebler: Tercih ettiği altın rengi elbise çok yakışabilirdi o büyük altın gül olmasaydı eğer… Hiç hoş bir görüntü vermemiş. Ayrıca elbise renk olarak çok dikkat dağıtıcı… Bu da yetmezmiş gibi o gül şekli de çok göz yoruyor.

Rachel Griffiths

Rachel Griffiths: Elbisenin kumaşı renk olarak güzel olabilir ancak etek kısmında hiçbir espri göze çarpmıyor. Bir çekiciliği yok. Çok düz ve sade… Bu da yetmezmiş gibi eline aldığı çanta… Kıyafeti ile hiç uyum içerisinde değil, çok abartılı ve yakışmamış.

Heather Mills

Heather Mills: Kırmızı halı için yazlık bir mekânda bir partiye katılmış havası uyandıran bu kıyafet belki güzel olabilir ancak ödül töreni konsepti için uygun mu? Sanki yazlık bir yerde akşam yemeğine gidiyormuş gibi…

Lauren Hutton

Lauren Hutton: Siyah renk tercihi hoş olmuş ama paçalarında o ponponlar olmasaydı daha güzel olabilirdi. Yalnız beline kullandığı aksesuarda bir anlam verebilmek mümkün değil. Aksesuarın kullanılma amacı kemer olabilir ama renk olarak uyum sağlamadığı gibi şekli olarak da uyum sağlamamış.

Miley Cyrus

Miley Cyrus: Miley Cyrus’un bu yaşına göre bu kıyafet maalesef olmamış. arzını da yansıtmıyor zaten. Yaşı biraz daha olgun olsa belki ama o zaman da yine tarzına göre çok parıltılı bir elbise…

Kaynaklar:
http://www.cosmopolitan.com/style-beauty/fashion/news/g1310/best-and-worst-oscar-style/?slide=13
http://www.slice.ca/fashion/photos/worst-oscar-dresses-of-all-time/#!last-slide
http://fashion.telegraph.co.uk/galleries/TMG9883743/23/The-25-worst-Oscars-outfits-of-all-time.html
http://www.ibtimes.co.uk/oscars-2015-worst-weirdest-dresses-all-time-red-carpet-1488934
http://archive.indianexpress.com/picture-gallery/worst-dressed-ever-at-the-oscars/2193-1.html
Facebook Yorumlar

Yorum Yazın