Kışın Gezilecek Yerler

İster günübirlik ister konaklamalı olsun.. Kış aylarında tatil yapabileceğiniz en güzel yurt içi rotaları bir araya getirdik…

abant

Abant

Tartışmasız en güzel yurt içi kış gezi rotalarından olan Abant, Batı Karadeniz’de Bolu’ya bağlı olan bir turistik merkez. Her mevsim farklı renklere bürünen Abant, romantik tatiller için kış aylarında tercih edilebilir. Abant’ın piknik yerleri, trekking rotaları gezinizin bir parçası olarak mutlaka yer almalı.

Ağva

Özellikle romantik geziler için uygun olan destinasyon Ağva; deniz ve kumsalının yanı sıra Göksu Nehri’nin kıyısındaki konaklama alternatifleriyle oldukça sevilen bir tatil beldesi. Nehir üzerinde deniz bisikleti veya kano kiralamayı ve merkezdeki balıkçılarda yemek yemeyi ihmal etmeyin.

Sapanca

Günübirlik Sapanca gezilerinin yanı sıra ister pansiyon ve motellerde isterseniz 5 yıldızlı otellerde konaklama imkanı sunan Sapanca’yı bir de sonbharda keşfedin. Doğanın, mavinin ve yeşilin tadını aynı anda çıkarabileceğiniz Sapanca’da su sporları, ATV safarileri, balıkçılık gibi çeşitli aktiviteler de yapılabiliyor.

agva-tranquilla-nehir-evi-otel-3333331406051257111_buyuk

Kartepe

Ne uzak ne de öyle çılgın bir kalabalık olur. Arabaya atlanıp, şöyle hafta sonu kaçmalık yerdir. Yol boyunca ormanların içerisinde kaybolup, özellikle karlı kış günlerinde nefes almak için uğrak noktalarınızdan biri olabilir. Yol boyunca her yer dinlenmek için idealdir.

kartepe

Yedigöller

Zaten her mevsim güzel olan bir yer, kar yağdıktan sonra daha da bir güzel olur. İnsanın köşeye oturup Yedigölleri’in güzelliğini resmedesi gelir. İstanbul’a bu kadar yakın olan büyüleyici yerlerin başında gelir.

yedigoller

Kış aylarında tatil yapabileceğiniz tüm bu güzel rotalar ve daha fazlası için Ankara, İstanbul Optimum Outlet Anı Tur’a uğramayı unutmayın!

 

Facebook Yorumlar