Sanal Gerçeklik – VR

Yeni Dünya’ya hoş geldiniz. 
Sanal gerçeklik ne demektir ?

Sanal Gerçeklik kısacası, bilgisayar ortamında gerçek dünyanın taklit edilmesine denir. Latince kökeni “Virtualis” olan Türkçede karşılığı “Sanal” olarak belirlenmiştir.
Günümüzde sadece gerçek dünyanın taklit edilmesiyle kalmayan bu teknoloji var olmayan bir şeyi de sizlere sunabilir.

shutterstock_403639936

Telefon ve bilgisayarda kullanılabiliyor. Tabi son zamanlarda kullanım alanları daha da genişliyor. Kullanımına bakacak olursak genellikle bir gözlük aracılığı ile bilgisayar ve başka bir ekrandan gelen görüntüyü gözümüze farklı boyutlarda gerçekmiş gibi sunar. Kullanım alanları son zamanlarda daha da çok yaygınlaşmış olup, kişiler de sanal gerçeklik ile ilgili aksesuarlara daha hızlı bir şekilde sahip olabiliyor.

shutterstock_360953999

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal gerçeklik gözlüğü 360 derece olarak hazırlanan, içerikleri izlemeye yarayan, içinde bulunan özel lensler sayesinde görüntüyü büyük ve net gösterebilen yeni nesil teknoloji ürünüdür. Sanal gerçeklik içerikleri farklı türlerde olabilir, 360 derece çekilmiş videolar veya 360 derece uygulamalar, oyunlar, animasyonlar sanal gerçeklik gözlüğü ile izlenebilmektedir. Sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde özel olarak hazırlanmış bu içerikler 360 derece olarak izlenir, söz konusu içerik 360 derece olarak hazırlandığı için gözlüğü takan kişi hangi yöne bakarsa baksın kendisini sanal dünyanın içinde bulacaktır.

shutterstock_414973807

Hangi Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Almalıyım?

Her ne kadar tüm gözlükler aynı işlevi görüyor olsa da malzeme kalitesi ve dolayısıyla görüntü kalitesi olarak birbirlerinden farklıdırlar. Daha iyi görüntü kalitesi ve konforlu kullanım için malzeme kalitesi iyi olan, kaliteli lenslere sahip ürünleri almanızı tavsiye ederiz. Akıllı telefonlar ile çalışan sanal gerçeklik gözlüğü alırken mutlaka gözlüğün telefonunuzun işletim sistemini destekleyip desteklemediğini, ekran boyutuna uygun olup olmadığını kontrol ediniz.

shutterstock_367507079

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Hangi Alanlarda Kullanılacak?

Sanal gerçeklik teknolojisi her ne kadar oyun ve animasyon içerikleri ile öne çıkıyor olsa da ilerleyen zamanlarda hemen hemen tüm sektörlerde yaygın bir şekilde kullanılacaktır. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki Eğitim, Sağlık, Turizm, Kültür-Sanat gibi bir çok alanda sanal gerçeklik gözlükleri yoğun olarak kullanılmaya başlanacak.

shutterstock_382611955

Hızla ilerleyen bu teknolojiyi yakalamak ve sanal gerçeklik dünyasında keşfe çıkmak için sanal gerçeklik gözlüğünüzü seçin ve bambaşka bir deneyime adım atın..

Sanal gerçeklik teknolojisinin gerisinde kalmak istemiyorsanız Optimum Outlet Samsung ve Media Markt mağazalarına uğrayın!

Facebook Yorumlar