Sizin Rujunuz Hangisi?

Ruj rengini ve tonlarını neye göre seçiyorsunuz? Tabi ki dudağınızda duruşundan en çok zevk aldığınız ruj rengi sizin için en iyisidir. Ancak eğer ten renginiz ve dudak yapınızla uyumlu bir ruj tonu arıyorsanız doğru yere geldiniz. Bu yazıda bazı cilt renklerine ve dudak tiplerine göre ruj tonu ve renk tavsiyeleri vereceğiz. Eğer size uygun bir nokta bulamazsanız bize cilt ve dudak tipinizle ilgili yorum bırakırsanız en uygun renk üzerine tavsiye verebiliriz. Hadi ipuçlarına geçelim!

shutterstock_487325338

Orta Tonlarda Cilt Rengine Uygun Ruj:

Ten rengim ne koyu ne açık tam orta şeker bir renge sahibim diyorsanız sizin için ruj seçimi zaten oldukça özgür, şanslısınız! Ama iş en can alıcı tonu seçmeye geldiğinde sizin tercih etmeniz gereken rengin “sıcak tonlar” olması gerektiğini söyleyelim.

Sıcak tonlarda seçeceğiniz “orta pembe, gül veya çilek” renkleri ten renk tonunuz ile harika bir uyum sağlayabilir.

shutterstock_117869752

Esmer Tonlarda Cilt Rengine Uygun Ruj:

Esmer bir cilt tipine sahipseniz cilt tipinize uygun çekici bir ruj rengi bulmanız oldukça kolay. Esmer ten rengi için eğer doğallık istiyorsanız “kayısı, kahverengi” gibi daha koyu tonlar çok sade ve hoş durur. Eğer amacımız çekicilikse, esmer tene en çok yakışan renklerden birisi de “kızıl tonlardır.” Vişne gibi renkleri, mat bir ton ile birleştirerek çekici ve şık görünen bir ruj tonu yakalayabilirsiniz.

shutterstock_226247269

Açık Tonlarda Cilt Rengine Uygun Ruj:

Cilt tipinizde beyazlık derecesine göre ruj seçimini iyi ayarlamak gerekir. Çok açık renkli bir tene sahipseniz koyu tonlarda bir ruju çok tavsiye etmiyoruz. Neden? Çünkü bizim aradığımız doğal bir çekicilik yakalamak.

shutterstock_169791008

Nasıl beyaz bir sayfa üzerine koyu kırmızı bir renk sürdüğümüzde kendini aşırı şekilde belli ederse, burada da açık tenli kişilerin ruj seçiminde bu aşırılık düzeyine kaçmaması gerekir.

“Mercan rengi, hafif pembe” tonları cildinizle çok tatlı bir uyum sağlar. Siyah ve kahve gibi renkler cildinize biraz ağır kaçacaktır.

 

Dudak Tipine Göre

shutterstock_72025321İnce Dudaklara Uygun Ruj:

İnce dudaklar mutlaka kremsi ve mat tonları denemeli. Çok koyu rujlar ince dudakları yok edebilir dikkat! Açık renkler ve mat tonlar sizin için iyi bir tercih olacaktır. Bazı cilt tipleri için mat yerine parıltılı tonlar çok daha güzel durabiliyor. Açık renkler tercih edip matlık konusunda deneyimlerinize göre hareket edin.

shutterstock_319028141

Kalın Dudaklara Uygun Ruj:

Kalın dudaklara sahip kişilerin dikkat etmesi gereken nokta “doğallık”. Siz zaten dolgun ve çekici dudaklara sahipsiniz ve aşırıya kaçıp yapmacık duran bir ruj makyajı tercih etmemelisiniz. Bırakın dudak güzelliğiniz ortaya çıksın.

shutterstock_247120045

Kalın dudaklara “koyu tonlar” harika gidiyor! Sizin kaçınmanız gereken şey aşırı parlak, dudakları daha da öne çıkarmaya çalışan yöntemlere gitmemek. Ancak, kalın dudaklara ve açık tene sahipseniz daha açık renkler de dolgun dudaklarınıza çok yakışacaktır.

Cildinize ve dudak yapınıza en uygun rujlar için İstanbul, Ankara, İzmir Optimum Outlet Flormar, Tekin Acar, Yves Rocher, Watsons ve Gratis mağazalarına uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar