Soğuk Havalarda Cildinizi Korumanın 5 Yolu

Soğuk Havalarda Cildinizi Korumanın 5 Yolu

Kış kendini iyice göstermeye başladığına göre alacağınız basit önlemlerle soğuk ve sert havalarda cildinizi koruyabilirsiniz.

1. Peeling
Haftada 1-2 kez yüzünüze peeling yapın. Vücut için olan peelingleri kullanabilirsiniz böylece hem yüzünüzdeki hem vücudunuzdaki ölü derilerden cildinizi tahriş etmeden kurtulabilirsiniz.

shutterstock_322956614

2. Nemlendirici
Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize uygun bir nemlendirici sürün. Kış aylarında diğer aylara nazaran daha fazla nemlendiriciye ihtiyaç duyabilirsiniz.

shutterstock_427216555

3. Güneş koruması
Güneşten korunmayı kış aylarında da ihmal etmeyin. Özellikle karlı havalarda (yansıma nedeniyle) yüksek yerlerde güneşin etkisi artar. Yağmurlu havalarda bile güneş ortaya çıktığında ışığa duyarlı ciltler en az SPF 15 arası sprey ya da krem koruyucuları kullanmalıdır.

4. Ellere dikkat
Soğuk havalarda gliserin, vazelin, lanolin içeren el kremlerini daha sık uygulayın. Tercih ettiğiniz el sabunları kremli ya da yağlı olmalı eldiven kullanmak atlanmamalı.

shutterstock_125007146

5. Sağlıklı beslenme
Kış aylarında sağlıklı beslenmeye önem veren kişiler, ciltlerinin gereksinim duyduğu vitaminleri, antioksidanları, minerallari ve doymamış yağları yedikleri besinlerle vücutlarına alırlar. Omega 3 desteği kış aylarında cilt bakımının etkisini arttıracaktır.

shutterstock_256855414

Soğuk havalardan cildinizi koruyacak tüm kozmetik ürünlerini İzmir, Ankara ve İstanbul Optimum Outlet Gratis, Watsons, Yves Rocher ve Tekin Acar Cosmetics mağazalarında bulabilirsiniz.

Yorum Yazın