Spor Giyinerek Şık Olmanın Yolları

Yaşınız ne olursa olsun kendi tarzınıza özgü yarattığınız kıyafetlerle hem şık, hem çekici hem de alımlı görünmek istersiniz. Ancak şık görünmek isterken bir taraftan da rahat olmayı hayal edersiniz. Buradan hareketle ister çalışma ortamında ister arkadaşlarınızla katıldığınız toplantı ortamında, hem rahat hem de şık olmak elinizde… Spor giyinmeyi tercih ediyor, spor kıyafetleri tarzınıza daha uygun buluyor ancak kendinizi “Spor kıyafetle şıklığı nasıl yakalarım?” sorusunu düşünürken mi buluyorsunuz? Bu konu üzerinde fazla düşünmeyin ve bu tür soruları bir kenara bırakın. Spor giyinerek de şık olmanın keyfini çıkarın, rahatlığı yakalayın. İşte spor-şık stil sahibi olmak konusunda sizlere önerilerimiz.

spor-giyim

Spor tarzda da şıklığı yakalamak adına öncelikli olarak yapmanız gereken, seçeceğiniz kıyafetin vücut ölçülerinize uygun olmasıdır. Vücut ölçülerinize göre tercih ettiğiniz kıyafetin ardından seçeceğiniz tarzın illa ki eşofman olması gerekmiyor. Spor şıklığınızı koyu renkli kumaş veya geniş cepli bir pantolon ya da uzun, beli büzgülü bir etekle de yakalayabilirsiniz.

spor-siklik

http://www.bakimlikadin.net/2014/05/11/spor-sik-kombin-nasil-yapilir/

Bunun yanı sıra spor tarzda giyinirken; sweat-shirt’le birlikte dantel bir etek ya da deri veya kot pantolonunuzun üzerine beyaz bir gömlekle deri bir yelek veya ceket giymeyi tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir kıyafetin altına spor ayakkabı tercih etmek yerine topuklu açık renkte, pastel tonlarda ya da leopar desenli bir ayakkabı da kullanabilirsiniz.

spor-kiyafet

Spor tarz giyimde şık olmayı düşünürken kat kat giyinmekten de çekinmeyin. Zaten spor tarzda giyinmenin bir diğer özelliği de bu… Sıkıldığınız zaman ya da kışın bulunduğunuz kapalı ortamda sıcaktan bunaldığınızda üzerinizdeki fazlalıkları çıkarıp rahatlayabilirsiniz.

Spor tarz giyimde aksesuar olarak gri, siyah, lacivert ya da kahverengi bandanaları yine giydiğiniz kıyafetin rengine uygun olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca yaz mevsiminde bandananın yanı sıra spor tarzdaki şıklığınızı tamamlamak adına yüz şeklinize uygun gözlük tercihinde bulunabilirsiniz.

spor-giyim-onerisi

“Topuklu ayakkabı giymekten hoşlanmıyorum” derseniz, spor şıklığınızı tamamlamak için spor ayakkabılar da kıyafetlerinizin vazgeçilmez aksesuarlarından biri… Sokak modasının vazgeçilmez tarzı olan spor ayakkabılarınızı size maskülen bir hava veren blazer bir ceketle kombin yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu ayakkabıları deri pantolonunuzla ya da klasik mini eteğinizle kombinleyebilirsiniz.

http://www.bakimlikadin.net/2014/05/11/spor-sik-kombin-nasil-yapilir/

Facebook Yorumlar