Vücut Şekline Göre Kazak Modelleri

 

Elbiseler sadece size değil şehre de enerji katıyor. Stilimizi en iyi şekilde yansıtmak adına doğru elbise modeli seçmek oldukça önemli. Fakat sadece ‘doğru elbise modeli’ değil, ‘doğru vücut tipine göre de elbise modeli’ seçmek gerekiyor. Vücut hatlarınıza uygun kazak seçmek çok önemlidir. Aksi halde çok kötü bir görüntü meydana gelebiliyor. Bu durumda vücudunuza neyin yakıştığını bulduğumuz anda artık alışverişte daha kolay olacak. Ne tip bir kıyafet alacağınızı biliyor olacaksınız.

Elma vücut tipi, kum saati vücut ya da iri göğüslü bir bedene sahip olabilirsiniz. Güzel giyinmek için önemli olan tek şey vücut şeklinize uygun kıyafetler tercih etmeniz.

Elma tipi vücut

Elma vücut tipine sahip kadınlar, bu görünümü vurgulayacak olan kalın kazaklardan uzak durmalıdır. Tunik uzunluğunda ve vücudu sarmayan kazaklar, hırkalar tercih edilebilir. Dikkatleri omuzlardan uzaklaştırıp göğüs bölgesine yoğunlaştıran V yakalı kazaklar da iyi bir seçimdir. Vücudunuz elma şekline sahipse kazaklarınız koyu renkli ve küçük desenli olmalıdır.

2f9d5471966c34f3d8091919e797ce43

Armut tipi vücut

Üst bacak ve kalça bölgeleri daha geniş olan armut vücut tipine sahip kadınların tercih ettiği elbiseler diz üstünden 2-3 santimetre bile daha yukarıda olmamalıdır. Dengeyi sağlamak için omuzlarında detayları bulunan yada gösterişli yakaya sahip kazakları seçmelisiniz. Ayrıca vücudunuzun üst kısmına dikkati çekmek için açık renkli kazaklar giyebilirsiniz. Bol kazaklardan kaçının çünkü vücudunuzun kutu gibi görünmesine neden olur. Bunun yerine üzerinize tam oturan kazaklar tercih etmelisiniz.

5646201420_2_5_1

Küçük Göğüsler

Göğüslerinizin daha iri ve daha şekilli görünmelerini istiyorsanız göğüsleri toparlayıcı ve destekli sütyenler size uygun olanlar. Dikey çizgili ve ince bluz ve elbiseler de göğüslerinizi olduğundan büyük gösterir. Ayrıca sıra sıra kolyeler, renkli aksesuarlar ve ışıltı verecek makyaj ürünleri de oldukça faydalı. Bunların dışında ufak bir de önerimiz var. O da, sırtınız ve omuzlarınızın dik olması.

Zara-Nautical-Striped-Sweater-e1434393581266

Vücudunuza gore uygun kazakları satın almak için İstanbul, Ankara ve İzmir Optimum Outlet Batik, Beymen Business, Colin’s, Defacto, İpekyol, Journey, Koton, LC Waikiki, Tommy Hilfiger, Levi’s, Mango, Mudo, Vakko ve US Polo mağazalarına bakmayı unutmayın!

Yorum Yazın