Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Makyaj meselesi aslında karışık bir konu, durumuna göre sizi vezir de edebilir rezil de. Doğru yapılan bir makyaj 50 yaşındaki bir kadını 35 yaşında gösterebilirken, abartılı bir makyaj da 20 yaşında bir genç kızı 40 yaşında gösterebilir.

İşte, yaşlı gösteren makyaj hataları;

shutterstock_143398330

Fondöteni çok kalın sürmek

Kalın ve yoğun olarak sürülen fondöten sizi yaşınızdan büyük gösteren hatalardan biri. Bunun yerine, hafif bir fondöten veya renkli bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz. Cildinizi düzenli olarak nemlendiriyorsanız, canlı bir görünümle daha az makyaj sizi her zaman daha iyi gösterecektir.

Kaşları belirginleştirin!
Eğer kaşlarınızı gerekenken fazla aldıysanız veya doğal olarak ince kaşlara sahipseniz endişelenmeyin. Kahve pudra veya bir kalemle kaşlarınızı dolgunlaştırarak daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

shutterstock_320757302Kapatıcıyı abartma

Mor halkalar ve çökük görüntüyü kamufle etmenin en kestirme yolu kapatıcı kullanmak. Ancak abartılı kapatıcılar tam tersi etki yaratabilir.

Daha açık renkli ve hafif bir kapatıcı tercih edin. Ve uygularken, parmağınızla değil, fırça ile uygulayın. Parmakla uygulamak kırışıklıklara iyi gelmez; fırça kapatıcıyı daha iyi dağıtır.

Tüm yüzünüze pudra uygulamak

Pudra burun ve çene bölgesindeki parlak görünümü yatıştırmak için kullanışlı bir üründür, fakat tüm yüzünüze uyguladığınız zaman kırışıklıkların öne çıkmasına neden olur. Eğer teniniz yağlıysa mat bir görünüm için gün içinde de hafifçe pudra kullanabilirsiniz. Fakat kuru bir tene sahipseniz pudra sizin düşmanınız olabilir.

shutterstock_252922195

Yanaklara allık sürmek

Allığı elmacık kemiklerinizin üst noktasına sürmelisiniz. Burnunuza çok yakın bölgelere allık uygulamayın ve elmacık kemiğini kaplayabilecek büyüklükte bir fırça tercih edin. Gül kurusu gibi daha doğal renkler, her cilt renginde güzel durur ve yüzü aydınlatır.

shutterstock_452749450Koyu rujlar!

Daha yaşlı görünmek istiyorsanız gidip mat koyu renk bir ruj alın. Böyle bir makyaj hırçın ve sert bir imaj çizmenize ve kurutucu bir formülleri olduğu için dudaklarınızın kavruk görünmesine neden olacaktır. Eğer böyle bir renk kullanacaksanız çok titizlikle seçmeli ve rengin kreasyonunuzla uyuşmasına, antika kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Doğru makyajın püf noktalarını öğrendik. Şimdi sıra en doğru ürünleri kullanmakta. Makyajınızı yapmadan önce en kaliteli malzemeler için İstanbul, İzmir ve Ankara Optimum Outlet AVM Flormar, Gratis, Watsons, Tekin Acar ve Yves Rocher mağazalarına uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar