Yükselişe Geçen 7 Kısa Saç Modeli

Yükselişe Geçen 7 Kısa Saç Modeli

Yıllar sonra zaman tünelinden fırlayıp karşımıza çıkan farklı kısa saç modelleri bu sezona damgasını vuracak. Sizin için yükselişe geçen, en yeni 7 kısa saç modelini listeledik.

shutterstock_311712179

Romantik Bob

Paris, Texas filminde romantik Bob’uyla ikonikleşen Nastassja Kinski’den sonra Miranda Kerr yüzünü çevreleyen dalgalı, küt saçlarıyla yeni bir trend yaratıyor. Kalıp modellerle yıldızı çok barışmayan bob kısa ve geniş dalgalarla romantik bir havaya bürünüyor.

Yeni Pixie

30’ların meşhur saç kesimi ‘bowl cut’ Paris moda haftası podyumunda küllerinden geri doğdu. Vetements defilesini ele geçiren, markanın stilisti ve modeli olan Lotta Volkola Adam’ın imzası olan saç modeli 2016’nın yükselişte olan saçlarından olacak gibi görünüyor.

shutterstock_423716536

Neo Punk

Sınır tanımayan, asi, Punk, çocuksu, küt saçlarla buluşunca ortaya mükemmel denge çıkıyor. Ustura kesim sayesinde küt saçlar ‘edgy’ bir görünüm yaratıyor. Yeni Punk hareketinin öncülerinden biri ise Tim Burton’ın karanlık çetesinin son üyesi olan Avustralyalı aktris Bella Heathcote.

“Gerçek” Küt

Rihanna bizi yıllar sonra ‘gerçek’ kütle yeniden tanıştırıyor. Düz, ortadan ikiye ayırdığı ve çene hizasında yüzünü çevreleyen saç modeliyle ‘gerçek’ küt saçların zamansız coolluğunu bir kez daha kanıtlıyor. ‘Gerçek’ küt minimalist ve güçlü bir tavır sergileyerek şimdiden 2016’nın en çok ses getiren saç trend’lerinden birine dönüştü.

shutterstock_441504130Asker Tıraşı

Yeni fenomen haline gelen ‘buzz cut’ ya da türkçe kullanımıyla asker tıraşı yılın en iddialı saç kesimi. Pixie’ye boyut atlatan asker tıraşı yüksek modada da yerini buldu. Model Ruth Bell asker tıraşıyla Sonbahar Kış 2016 defilelerinin öne çıkan isimlerinden biri oldu.

Modern Aslan Yelesi

Podyumlarından alınan bir başka saç modeli ise modern aslan yelesi oluyor. Beatles’ın meşhur saç modeli mop-top’la disko çağının klasiği aslan yelesi birbirine karışıyor. Yükselen model Peyton Knight’ın nev-i şahsına münhasır saçlarının gelecek sezonki akıbetinin ne olacağı hakkında meraklı bir bekleyişteyiz.

shutterstock_356291597Asimetrik Katlar

Jennifer Lawrance her konuda olduğu gibi güzellikte de kural tanımıyor. Asimetrik kısa saçları farklı katlarla hacim kazanıyor ve bu kesim saça bambaşka bir hava katıyor. Güzel oyuncunun asimetrik, katlı saç kesimi güzellik kurallarını ters düz ediyor.

En trend kısa saç modellerine sahip olmak için İzmir Optimum Outlet Bayram Bal Kuaför ve Ankara Optimum Outlet Parisli Cemil Kuaför’e uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar